Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Laboratoria przyszłości

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości. Jest  to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości.

 

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i innych obowiązkowych zajęciach edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

 

W ramach  programu  szkoła zakupiła:

  1. wyposażenie podstawowe: drukarkę 3D z akcesoriami, mikrokontroler z akcesoriami, stację lutowniczą , sprzęt audio-wideo (aparat fotograficzny z akcesoriami), gimbal, , mikrofon kierunkowy, mikroport, laptop;
  2. wyposażenie pozostałe: zestawy warsztatowe, zestawy kulinarne, klocki - robotyka, zestawy robótek ręcznych, bhp i meble do pracowni.

 

Koszt zakupu wyposażenia wyniósł 60 000 zł.

Data dodania: 2022-09-20 07:12:31
Data edycji: 2022-09-28 11:19:29
Ilość wyświetleń: 783

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej