Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Bezpieczne wakacje w Sitnicy – wycieczka klasy 2

W piątek, 19 czerwca, uczniowie klasy 2 wzięli udział w plenerowym wydarzeniu profilaktyczno-edukacyjnym „Bezpieczne wakacje 2026”, które odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowym Sitnica. Słoneczna pogoda, mnóstwo atrakcji oraz cenna wiedza sprawiły, że był to niezwykle udany wyjazd!

Nasza przygoda rozpoczęła się od wielkich emocji w strefie rozrywki. Oczekując na oficjalne pokazy służb ratunkowych, dzieci miały czas na swobodną zabawę na świeżym powietrzu. Drugoklasiści z ogromną energią testowali przygotowane dla nich atrakcje: szaleli na wielkich dmuchańcach, skakali na trampolinach oraz pływali kolorowymi łódkami w specjalnym basenie.

Głównym punktem programu były widowiskowe pokazy oraz spotkania z przedstawicielami służb mundurowych i ratunkowych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska sprzęt strażacki, policyjny oraz ratowniczy. Ratownicy WOPR, strażacy z KP PSP Rypin, policjanci oraz leśnicy w ciekawy sposób przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w lesie oraz na drodze. Uczniowie dowiedzieli się również, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po dawkach edukacyjnych wrażeń przyszedł czas na integrację przy wspólnym posiłku. Wszyscy z apetytem zjedli pyszne kiełbaski prosto z grilla.

Wyjazd był doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę. Bogatsi o ważną wiedzę i z uśmiechami na twarzach, nasi drugoklasiści są już w pełni gotowi na bezpieczne, letnie przygody!

Udostępnij
Data dodania: 2026-06-23 15:39:12
Data edycji: 2026-06-23 15:51:54
Ilość wyświetleń: 19

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej