Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Piknik Rodzinny 2022

Piknik Rodzinny  2022

Dnia 15 czerwca 2022 r. w Szkole podstawowej w Okalewie miał miejsce Piknik Rodzinny. Wydarzenie szkolno-środowiskowe było związane z połączonymi obchodami szkolnego  Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.

Organizacją wydarzenia zajęła się Rada Rodziców we współpracy z nauczycielami.  Do szkoły od rana docierali rodzice ze swoimi dziećmi. Rodzice przygotowali dla nich wiele niespodzianek i atrakcji.

Impreza zaczęła się od przepięknego występu rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego 0a, która miała miejsce  na sali gimnastycznej.  Rodzice przedstawili  bajkę Królewna Śnieżka.  Dekoracje, scenariusz i wykonanie odbyło się pod kierunkiem nauczyciela Pani Małgorzaty Tomkowskiej. Bajka tak się podobała publiczności zgromadzonej na sali, że owacji na stojąco nie było końca. Podczas występu aktorskiego rodziców włączane były dzieci z oddziału przedszkolnego 0a. Dzieci recytowały, tańczyły. Występ uświetnił wokal uczennic ze starszych klas szkoły podstawowej i nie tylko. Widać było dobry humor samych rodziców oraz uśmiech od ucha do ucha na twarzach publiczności.
U uczniów klas I-III uśmiech chwilami mieszał się ze strachem w sytuacji pojawienia sie na scenie groźnej postaci bajkowej. 

Po występie wszyscy przeszli na boisko szkolne. A tam już czekały na dzieci inne atrakcje przygotowane przez rodziców i nauczycieli. Przy rozstawionych na dworze stolikach można było poczęstować  się ciastem domowym, które upiekły mamy na tę szczególną uroczystość.

Była też wata cukrowa, przy której ustawiała się niekończąca kolejka. Buźki dzieciaków oblepione watą cukrową wyglądały radośnie i słodko. Kto chciał mógł swoją twarz ozdobić malowidłem, np. przypominającym kota. lisa, czy damy z makijażem. Tu również  była kolejka.  

Na koniec strażacy zaprzyjaźnionych ze szkołą  OSP w Okalewie i Przywitowie pokazywali dzieciom wyposażenie samochodu bojowego. Można było  przy asekuracji strażaka  przejechać się wozem strażackim.

Czas szybko mijał i już trzeba było kończyć wydarzenie. Po czasie pandemii tego typu zdarzenia   wróciły do tradycji szkolnej.  I bardzo dobrze.

My uczniowie bardzo serdecznie dziękujemy za organizację i umilenie nam jednego z ostatnich dni w szkole w kończącym się roku szkolnym.

Data dodania: 2022-06-15 19:29:19
Data edycji: 2022-06-22 19:35:58
Ilość wyświetleń: 157

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej