Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Światowy Dzień Fair Play klas I-III

Światowy Dzień Fair Play  klas I-III

10 września obchodziliśmy Światowy Dzień Fair Play – święto ustanowione przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). W tym dniu w szczególny sposób na całym świecie promowana jest idea czystej i uczciwej rywalizacji – nadrzędnej wartości w sporcie i codziennym życiu.

„Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie” – powiedział Jeno Kamüti, Prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play.

W ramach obchodów Światowego Dnia Fair Play, w Szkole Podstawowej w Okalewie, odbył się Bieg Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego uczniów klas I-III. Impreza rozpoczęła się od powitania przez Panią Dyrektor Bernadetę Cieplińską zgromadzonych na boisku szkolnym zawodników i kibiców. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem nauczycieli - Pani Marty Tomaszewskiej i Pani Marii Daczko wraz z członkami Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali dekoracje. Uczniów klas I-III do biegu przygotowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej – Pani Beata Krajewska, Pani Katarzyna Żuchowska oraz Pani Małgorzata Kalinowska. Do konkurencji przystąpiło 34 uczniów. Po wspólnej rozgrzewce przy muzyce uczniowie rywalizowali w ramach swoich klas i zajęli następujące miejsca.

 

Klasa I

I miejsce zajął – Bartosz Kameduła

II miejsce zajął – Wojciech Narodzonek

III miejsce zajęła – Alicja Wielgosz

 

Klasa II

I miejsce zajęła – Agata Świderska

II miejsce zajęła – Wiktoria Mazanowska

III miejsce zajęła – Julia Adamkiewicz

 

Klasa III

I miejsce zajął – Szymon Barcikowski

II miejsce zajął – Dominik Krauza

III miejsce zajął – Maciej Kwestorowski

 

Na zakończenie zwycięzcy otrzymali dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor. Wszyscy zawodnicy otrzymali owoce i napoje ufundowane prze Radę Rodziców za co serdecznie dziękujemy.

Data dodania: 2021-09-11 15:51:22
Data edycji: 2021-09-14 15:50:44
Ilość wyświetleń: 101

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej