Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WIZYTA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ Z PRZYWITOWA.

WIZYTA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ Z PRZYWITOWA.

W dniu 06.05.2022r. nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przywitowie. Druhowie: Jan Białkowski, Ryszard Twardowski, Jakub Chmielewski.

 

Przedszkolaki z 0 A i B  oraz uczniowie klas: I-III z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta.

 

Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy.

 

Wielką radość przedszkolakom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Niektóre dzieci mogły wypróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim. Nasi goście nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania.

 

0Na zakończenie spotkania przedszkolaki z 0 A i B  wraz z wychowawcami ( M. Łasińską i M. Tomkowską) podziękowały strażakom i życzyły satysfakcji w służbie drugiemu człowiekowi.

Data dodania: 2022-05-06 14:21:00
Data edycji: 2022-05-10 17:45:27
Ilość wyświetleń: 80

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej