Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

WYCIECZKA DO KRAINY SKRWY - MANUFAKTURY ZDROWIA

Dzisiaj, 3 czerwca 2024 roku, uczniowie klasy pierwszej i drugiej wzięli udział w wyjeździe do Krainy Skrwy. Nie był to taki zwyczajny wyjazd, ponieważ był niespodzianką przygotowaną przez rodziców i wychowawczynie: panią Beatę Krajewską i panią Katarzynę Żuchowską.

Ciekawość dzieci została zaspokojona wkrótce po dotarciu do Manufaktury Zdrowia. Tam czekały już na grupę bardzo miłe panie, które zainicjowały spotkanie wspólnym tańcem. Następnie popijając pyszny i zdrowy sok porzeczkowy, dzieci wysłuchały kulinarnych opowieści, wprowadzających do głównego celu wyjazdu – samodzielnego wykonania pizzy. Zanim jednak dziewczynki i chłopcy przystąpili do pracy, po samodzielnym rozkodowaniu zaszyfrowanego menu, zapoznali się z przepisem na prawdziwą włoską pizzę.

Wreszcie rozpoczęła się prawdziwa kulinarna zabawa. Z zachowaniem zasad higieny, z przygotowanego wcześniej ciasta, dzieci samodzielnie „modelowały” swoje placki, na które nakładały farsz według własnego wyboru. Gotowe pizzePani Jana wkładała do pieca i już po czterech minutach nadawały się do konsumpcji. Trzeba było uważać, bo były bardzo gorące. Ale jak smakowały!!!

Po kulinarnej uczcie dzieci wzięły udział w krótkim spacerze ścieżką edukacyjną. Przed wyjazdem, otrzymały jeszcze na deser przepyszne gofry i w pełni kulinarnie zaspokojone wyruszyły w drogę powrotną do szkoły.

 

Dziękujemy Krainie Skrwy za wspaniałe przyjęcie i atrakcyjny pobyt! Na pewno tu jeszcze wrócimy.

Data dodania: 2024-06-03 21:13:25
Data edycji: 2024-06-03 21:13:42
Ilość wyświetleń: 358

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej